buduj telo lahko a rýchlo build your body easyli and quick

Doplnky výživy

 

 

PREČO DOPĹŇAŤ VÝŽIVU SUPLEMENTAMI?
(doplnky výživy - základné rozdelenie suplemnetov)

 

Dôvodom používania suplementov je ich schopnosť poskytovať telu práve tie živiny, ktoré nie sú v dostatočnej miere dodávané potravou. Dnes je už overenou pravdou, že ľudia, ktorí svoju stravu optimálne dopĺňajú suplementmi, sú oveľa menej náchylní k chorobám ako tí, ktorí na svoju výživu nedbajú.

Ale prečo majú používať doplnky výživy aj ľudia so správnymi stravovacími návykmi? Pretože nie všetky živiny možno dodať telu v dostatočnom množstve z potravy. Niektorí ľudia potrebujú tak veľké množstvo niektorých živín, že ich jednoducho nie je možné získať len z potravy! Tento stav je spôsobený individuálnymi odchýlkami alebo chybami v metabolizme.

K týmto odchýlkam môže dochádzať vďaka chybnému či chýbajúcemu génu, alebo vrodenej poruche pri vývoji organizmu. Takéto poruchy sa potom odrážajú v chybne fungujúcom enzymatickom vybavení a následnom spomalenom vstrebávaní a asimilácii jednotlivých živín.

Preto ak trpíte nedostatkom určitých žalúdočných kyselín, nedokážete z potravy získať všetky živiny, ktoré obsahuje. Na druhej strane, ak telo spotrebováva určité živiny v nadmernom množstve, dochádza rovnako k zvýšeným nárokom na úplne iné živiny, ktoré zase v potrave nie sú prítomné v dostatočnom množstve.

Napríklad niektorí schizofrenici vylúčia močom 10 krát viac vitamínu C ako normálni ľudia. To vysvetľuje fakt, prečo v niektorých prípadoch môžu mať na nich vysoké dávky vitamínu C kladný liečebný účinok.

Poruchy metabolizmu, stres a zlé stravovacie návyky sú najčastejšími faktormi, ktoré sa podieľajú na zvýšenej spotrebe jednotlivých živín. Ďalšími sú potom fajčenie, znečistená voda a vzduch, alkohol, antikoncepčné tabletky a anabolické steroidy.

Ľudia sa vzájomne líšia nielen životným štýlom a stravovacími návykmi, ale i chemickými procesmi v tele. Preto si každý z nás musí sám uvedomiť, čo mu chýba. Môže si to uvedomiť tak, že si bude všímať príznaky nedostatku jednotlivých živín, alebo sa poradí s lekárom či iným odborníkom na výživu, ktorý mu urobí vyšetrenie a skúšky na rôzne živiny.

 

 

 

 

 
SUPLEMENTY - DOPLNKY VÝŽIVY
(doplnky výživy - základné rozdelenie suplemnetov)

 

Organizmus vystavený vplyvu znečisteného životného prostredia a enormnému stresu v našej hektickej dobe je náchylný ku skratovému konaniu. Jedným z najväčších problémov dneška je udržať si svoje železné zdravie. Vyváženým a pestrým jedálničkom, zahrňujúcim široké spektrum potravín s čo najvyššou nutričnou hodnotou, by sme mali byť schopný zabezpečiť kvalitné stravovanie aj bez doplnkov výživy.

Frekventovanosť a účinnosť tréningu s vysokým výkonom športovcov, spôsobuje zvyšovanie telesnej záťaže oproti bežnej populácii.

Vidíme to pri:
a) významná zmena osmolarity telesných tekutín a vzrast hladiny voľných radikálov.
b) vyčerpávanie energetickej zásoby organizmu (pečeňového a svalového glykogénu)
c) vysoké opotrebovanie výkonnostno-funkčných štruktúr (oporného, svalového, imunitného systému,...) a regulačných mechanizmov (CNS, hormonálna regulácia)

Ak nie sme schopní správne reagovať a splniť tieto podmienky, riskujeme katabolizmus. Naopak, zabezpečením nadštandartnej potreby aj použitím doplnkov, zabezpečíme anabolizmus. Preto z tohoto hľadiska rozlišujeme doplnky výživy:

I. ŽIVINY

  • bielkoviny - k regenerácii a rastu svalovej hmoty, predávané ako koncentráty (do 70% bielkovín), izoláty (do 90%), hydrolýzaty (ľahko vstrebateľné bielkoviny), vaječného, mliečneho, srvátkového, sójového pôvodu, alebo aminokyseliny a ich zmesy.
  • zmesy bielkovín a sacharidov - sacharidovo-proteínové prípravky obsahujúce tak “palivo” (cukor) ako aj stavebné látky (proteíny) najčastejšie v pomere 4:1, napr. (MegaMASS, Crash prípravky a pod.).
  • sacharidy - jednoduché a zložené cukry, vrátane maltodextrínov a polysacharidov, doplňujú energiu pred a po výkone, šetria svalové proteíny, ktoré sa pri veľkej záťaži samovoľne energeticky odbúravajú.
  • lipidy - štruktúrne lipidy, najmä lecithin, používaný ako lipotropikum schopné viazať nasýtené mastné kyseliny z tukových zásob a triglyceridy (MCT tuky), ktoré sa ľahko odbúravajú a sú efektívnym energetickým zdrojom s nízkym rizikom ukladania do tukových zásob.

II. IONTOVÉ NÁPOJE

  • hypotonické a izotonické - vo vode rozpustné ionty minerálov vyrovnávajúce osmolaritu vnútorného prostredia, doplňujú straty telesných tekutín potením.
  • hypertonické (energetické) - vďaka zvýšenému obsahu cukrov doplňujú straty energie počas a po výkone.

III. MINERÁLY

  • predovšetkým draslík, vápnik, sodík, horčík a soli organických kyselín.

IV. STOPOVÉ PRVKY

  • potrebné len v mikrodávkach, inak pôsobia toxicky napr. bór, chróm, vanád, selén a zinok.

V. VITAMÍNY

  • všetky vitamíny viazané na seba vzájomným pomerom, vrátane vitamínov skupiny B podávame v tzv. megadávkach.

VI. REGENERAČNÉ PROSTRIEDKY

  • podporujúce tkanivový kolagén (regenerácia šliach, kĺbov, väzív a urýchlenie hojenia mikrorupturálnych zranení).

VII. STIMULÁTORY METABOLIZMU

  • stimulátory energie - urýchľujú uvoľnenie energie z pohotovostných zásob v rámci adenozínfosfátového cyklu (kreatin).
  • stimulátory rastového hormónu - arginin, ornithin,...
  • prírodné steroidy - väčšinou Flavonoidy a Fytosteroly ako prekurzory ľudských anabolických hormónov (Diosgenin, Smilax).
  • lipotropiká - látky viažuce na seba reťazce karbónových kyselín a umožňujúce ich odbúravanie v bunkových mitochondrie   (cholin, inositol, gama-oryzanol, L-carnitin, koenzym Q-10,...)
  • iné špecifické stimulátory
  •  

VIII. DIGESTIVÁ

  • látky uľahčujúce trávenie niektorých špecifických potravín prípravky obsahujúce vlákninu,...

Toto rozdelenie asi nikdy nebude úplne presné a vyčerpávajúce. Zahŕňa len tie športové doplnky, ktoré sa používajú najčastejšie v kulturistike a silových športoch. Niektoré výrobky môžu svojim charakterom, účinkom a zložením zasahovať naraz aj niekoľko skupín, preto nie je jednoduché ich presne systematicky zaradiť.

 
 
 
 

 

KREATÍN

Čo je kreatín?

Kreatín je chemická látka, ktorá sa nachádza v ľudskom tele, najmä vo svaloch. Telu ho môžeme dodať potravou, množstvo kreatínu sa nachádza v rybách a červenom mäse. Kreatín sa však vyrába aj v laboratóriách a ten je určený športovej populácii. Kreatín sa používa predovšetkým na zlepšenie výkonu a nárastu svalovej hmoty. Využívajú ho najmä silový športovci a atléti (šprintéri). Je vedecky dokázané, že užívaním kreatínu výrazne stúpa krátkodobá výbušná sila. Je veľmi rozšírený medzi kondičnými, ale aj profesionálnymi športovcami. Po zistení, že v kombinácii so sacharidmi sú účinky kreatínu ešte výraznejšie, prudko stúpla produkcia špeciálnych športových nápojov. O popularite užívania takýchto produktov hovorí aj číslo 4 000 000 kg. To je množstvo kreatínu, ktorý skonzumujú ročne Američania. Vegetariáni majú množstvo kreatínu v tele na nižšej úrovni, preto suplementáciou tohto produktu dosahujú výborné výsledky.

Aké sú účinky kreatínu?

Kreatín sa podieľa na vytváraní energie pre pracujúce svaly, tým, že zvyšuje tvorbu adenozín triphosphate (ATP). Tým sa zvýši sila a tá má priamy vplyv na hypertrofiu svalstva. Kreatín je jeden z najefektívnejších doplnkov výživy podporujúci rast svalovej hmoty! Nie všetky druhy svalov reagujú na suplementáciu kreatínom. V ľudskom tele sa nachádzajú dva druhy svalových vlákien. Pomalé a rýchle. Rýchle, ako už z názvu vyplýva vykonávajú krátke výbušné pohyby a práve tie potrebujú na svoju prácu kreatín. Pri špecifických druhoch športov, ktoré do práce zapájajú pomalé svalové vlákna (vytrvalostné behy, cyklistika...) sa užívanie kreatínových doplnkov neodporúča. 

Ako kreatín správne dávkovať?

Pri užívaní je dobré absolvovať tzv. nasycovaciu fázu, čo v praxi znamená krátkodobé zvýšené množstvo kreatínu prvých 5 dní (cca 20-30g), neskôr stačí udržiavacia dávka do 10 g denne. Prebytok kreatínu si telo bez problémov vylúči močom. Ako transportná látka sa odporúča kreatín užívať spolu s doplnkami, s vysokým glykemickým indexom, ako je napríklad dextróza. Nikdy si nepripravujte dávku dopredu. Kreatín, ktorý sa nachádza dlhodobo v tekutine sa mení na neúčinnú látku. Po absolvovaní šesť týždňového cyklu sa odporúča štvortýždňová prestávka v užívaní. Pri nových formách keratínových suplementov už dextrózu nepotrebujete, pretože výrobcovia do svojich produktov už transportný systém zakomponovali. 

Funguje kreatín na každého?

Nie každý reaguje na suplementáciu kreatínom. Odhaduje sa, že medzi 20-30% populácie bude užívanie kreatínu neúčinné. Niekedy však stačí dodržiavať určité zásady. Počas užívania ho vždy konzumujte s jednoduchými sacharidmi. Počas aplikácie kreatínu zvýšte užívanie vitamínov skupiny B. Odborníci však varujú na neúmerné a chronické užívanie jednoduchých sacharidov v domnení, že zlepšia absorpciu kreatínu. Dôležitým aspektom je, kedy sa tieto sacharidy konzumujú. Ďalším dôležitým aspektom je hladina svalového kreatínu. Osoby s prirodzene vysokou hladinou reagujú na suplementáciu kreatínom horšie a majú z neho menší prospech. Naopak, vegetariáni reagujú už na malé dávky veľmi dobre. Vedecké štúdie ukazujú, že kreatín je menej účinný u starších ľudí. Počas jeho užívania je dobre sa vyhýbať kofeínu a alkoholu, ktoré zásadným spôsobom ovplyvňujú efektívnosť kreatínu. 

Aké druhy kreatínu poznáme?

1. Kreatín monohydrát
Je považovaný za najbežnejší zo všetkých kreatínových foriem. Keď je molekula kreatínu zmiešaná s vodou, stane sa kreatín monohydrátom. Zloženie kreatínu monohydrátu je takmer vždy 88% kreatínu a 12% vody. Je momentálne najkonzumovanejšou formou vo svete. Sú dva typy kreatínu monohydrátu. Za „lepší“ typ kreatínu sa dá považovať kreatín vo forme prášku. Kryštalizovaný kreatín monohydrát je ľahšie rozpustný a teda, aj lepšie vstrebateľný. Práškový kreatín monohydrát je o niečo drahší než hrudkový. V niektorých prípadoch sa kreatín považuje za hlavnú príčinu rastu svalovej bunky. Kreatín vo svaloch viaže vodu a to sa prejavuje na vzhľade svalov. Niekedy vplyv kreatínu monohydrátu môže spôsobovať kŕče. Je to tým, že kreatín monohydrát viaže vodu a teda zavodňuje. Kreatínu monohydrátu, alebo inej formy kreatínu je avšak v tele mierny nedostatok a teda z celkového hľadiska nie je kreatín monohydrát nadbytočný.
Kreatín má však aj svoje nevýhody:
• Nie je tak efektívny, ako iné druhy
• Je závislý na iných živinách potrebných na prepravu 
• Vzhľadom k tomu, že je hydrofilná látka, nepreniká do lipidovej vrstvy. 
• Spôsobuje nadúvanie

2. Kreatín citrát
Výborná rozpustnosť vo vode je jedným z dôvodov popularity citrátu. Kreatín citrát je produktom kyseliny citrónovej s molekulami kreatínu. Teória hovorí, že kombinácia kyseliny citrónovej a kreatínu poskytuje relatívne väčšiu svalovú energiu, ako citrát sám. Avšak tieto teórie nie sú prakticky dokázané. 
Nevýhody kreatínu citrátu:
• Úroveň kreatínu je o 40% nižšia, než v kreatíne monohydráte
• Kreatín citrát je oproti monohydrátu drahší

3. Krealkalyn:
Krealkalyn je kompletne stabilná forma kreatínu, ktorá sa dostane do krvného obehu a následne do svalov neporušená a v plnej kvalite i množstve. V dnešnej dobe existuje len jedna technológia výroby zaručujúca 100 % využiteľnosť a žiadne vedľajšie účinky, a tým je produkt Krealkalyn. Zaručuje 10x vyšší efekt v porovnaní s obyčajným kreatínom. 
Krealkalyn vďaka svojej 100 % čistote a využiteľnosti nevyžaduje žiadnu plniacu fázu, žiadne cyklovanie a k dosiahnutiu maximálneho účinku stačí denná dávka 1,5 g. 
Patentovaná pH-Correct "vyrovnávacia" technológia výroby Kre-Alkalynu® zaručuje, že kreatín sa v tekutinách už nepremieňa na kreatinín vďaka pH vyššiemu než 12! Všetky ostatné kreatínové produkty bežné na trhu majú pH faktor nižší než 7, t. z. , že sa premieňajú na kreatinín v tekutinách. Krealkalyn zaručuje všetky výhody kreatínu bez akýchkoľvek vedľajších účinkov! Nepremieňa sa na kreatinín - tzn. žiadne nehrozia vedľajšie účinky a je 100% využiteľný. Zaručuje okamžité výsledky! Účinok je poznať už po prvej dávke - žiadne počiatočné (plniace) fázy! Zaručuje nižšiu cenovú náročnosť, je 10x silnejší než tradičný kreatín a viditeľné výsledky sú poznať už pri 1,5 g dennej dávky. Neutralizuje kyselinu mliečnu - tým umožňuje dosiahnutie omnoho vyšších výkonov!

4. Kreatín fosfát:
Keď sa kreatín spojí s molekulami fosfátu vznikne kreatín fosfát. To je najideálnejší zdroj adenozín tri phosphatu a dodáva viac energie pre kulturistov a športovcov. Typické vlastnosti kreatínu fosfátu je, že na rozdiel od iných kreatínov nezavodňuje a vďaka väzbe na fosfor je oveľa ľahšie stráviteľný a teda je jeho užívanie efektívnejšie. Je málokedy vyrábaný ako čistá substancia a väčšinou do neho pridávajú iné účinné látky, ako napríklad látky podobné inzulínu a rastlinné steroly.
Nevýhody kreatínu fosfátu:
• Je zistené, že je menej účinný v porovnaní s monohydrátom
• Je drahý

5. Kreatín malát:
Ako už názov napovedá, na kreatín sa viaže kyselina maleínová. Malát má väčší potenciál, ako monohydrát. Kyselina maleínová, je jedným z medzistupňom Krebsovho cyklu, dokáže podstatne rýchlejšie dodávať energiu do svalu. U citlivých jedincov menej dráždi tráviaci trakt. Oveľa výraznejšie ovplyvňuje produkciu ATP ako zdroja okamžitej energie pre sval. Má vyššiu biologickú využiteľnosť a viac podporuje aj vytrvalostnú výdrž.

6. Kreatín Ethyl Ester - CEE:
Kreatín je tvorený väzbou esteru molekúl kreatínu. Ide o verziu ďaleko dokonalejšiu a jeho postup bunkovou membránou je efektívnejší. Tento druh bol vytvorený v lekárskom centre University of Nebraska zmiešaním kyseliny s alkoholom. Aký je rozdiel medzi klasickým kreatínom a kreatín ethyl esterom? Zjednodušene povedané, základným rozdielom je úprava označovaná, ako esterifikácia, ktorá výrazne pozmenila vlastnosti kreatín monohydrátu. Táto na prvý pohľad jednoduchá, ale z hľadiska účinku rozhodujúca zmena, zvýšila schopnosť kreatínu ľahko a bezproblémovo prenikať do svalovej bunky, kde môže pôsobiť omnoho výraznejšie a účinnejšie.

autor textu: 
https://www.kulturistika.sk

Kreatín zakúpite tu: https://www.protein.sk/kreatin-c-47_18.html

 Citrulín Malát v športovej výžive 


 Takmer všetky moderné stimulanty pred tréningom obsahujú buď citrulín alebo citrulín malát. Čo to teda je? 

Citrulín malát sa skladá s citrulínu, neesenciálnej aminokyseliny, ktorú môžeme primárne nájsť v melóne, a malátu, ktorý sa získava z jabĺk. Samozrejme prirodzeným spôsobom, teda konzumáciou melónu a jabĺk by ste sa nedopracovali k dávke, ktorú potrebujete na zlepšenie celkového športového výkonu. Aj preto najmodernejšie predtréningové doplnky obsahujú práve citrulín malát. To, že citrulín má pozitívny vplyv na zvýšenie energie a celkový lepší pocit, zistili poprední európski vedci pri terapii na klinikách. Bolo len otázkou času kedy sa citrulín dostane aj do výživných doplnkov. Prvé doplnky s citrulínom sa začali objavovať pred asi 5 rokmi.

 
 

Aké účinky má na organizmus Citrulín Malát 

Zvýšená produkcia Nitric Oxide 

Regulácia Nitric Oxide je špeciálnou záležitosťou, ktorú sa snažia regulovať mnohí športovci. Kým neprišiel na trh Citrulín malát, za najdôležitejšie doplnky sa pokladali prípravky na báze L-Arginínu a jeho rôznych derivátov. L-Arginín ma svoju nespochybniteľnú funkciu pri produkcii Nitric Oxide, je kalatyzátorom pre rôzne metabolické procesy, vrátane vplyvu na inzulín, rôzne hormóny a syntézu kreatínu. Citrulín dokáže zvýšiť množstvo Arginínu v krvnej plazme viac ako samotná aminokyselina Arginín. Ako ste si už určite všimli, stále sa to všetko točí okolo Nitric Oxide. Na mieste je teda otázka: Ako mi NO pomôže? Molekuly nitric oxide dávajú bunkám impulz, zohrávajú svoju rolu pri regulácii krvného toku, prísunu kyslíka, vstrebávaní glukózy, ovplyvňujú svalovú silu a rast. Pre športovca je ovládanie týchto kľúčových prvkov najdôležitejšie pre lepší svalový výkon. 

>> Arginín vs. Citrulín
Niektorí odborníci sa domnievajú, že Citrulín je dôležitejší ako Arginín, hlavne vďaka tomu, že dokáže zvýšiť hladinu L-Arginínu v krvnej plazme viac ako keď dodáte samotný Arginín. Pre športovca to znamená lepšiu pumpu, a zlepšený prísun a zásobovanie živinami. Ak by ste si mali teda vybrať medzi doplnkami s citrulínom alebo bez, odporúčame radšej tie, ktoré ho obsahujú. 

Zníženie únavy – odbúravanie kyseliny mliečnej a amoniaku 

Pri každom športovom výkone, či už ide o bodybuilding tréning alebo aeróbny tréning, vzniká v tele odpad metabolizmu. Ten sa cez obličky a iné orgány dostáva do moču a potom z tela von. Amoniak je mimoriadne toxický pre všetky bunky tela, a keď nie je zabezpečený dostatočný odsun, športovec sa môže cítiť unavený a potrebuje na regeneráciu viac času. Tomu sa chce samozrejme každý vyhnúť. Citrulín pôsobí pri metabolických reakciách ako ochranca. Zabraňuje zvýšenej tvorbe kyseliny mliečnej po športovom výkone, pomáha eliminovať vytváranie odpadu pri syntéze proteínu a zlepšuje odvod amoniaku z tela. Zohráva teda významnú úlohu pri boji s únavou. 

Zvýšené ATP a Fosfokreatín

Jedna zo štúdií, ktorá monitorovala športovcov užívajúcich doplnky s citrulín malátom, preukázala ďalšie pozitívne vplyvy na športový výkon, a to konkrétne zvýšenie produkcie aeróbnej energie. Všetci športovci mali zvýšené množstvo ATP vo svaloch (ATP je hlavným zdrojom energie vo svalovej bunke) počas tréningu a zvýšené množstvo fosfokreatínu (zabezpečuje regeneráciu) po tréningu. 

 

Autor článku - www.doplnky-usa.sk

NITRIX OXID o čo ide a ako funguje?

Oxid dusnatý je voľná forma plynu, ktorý je produkovaný v tele a v organizme napomáha komunikácii s inými bunkami. Pre jeho výrobu sú potrebné enzýmy, ktoré rozkladajú aminokyselinu – arginín. Tá je v procese najdôležitejšou látkou. Oxid dusnatý je molekula skladajúca sa z jedného atómu dusíka a jedného atómu kyslíka. Jeho produkcia nastane, keď je aminokyselina L-arginín transformovaná na L-citrulín prostredníctvom enzýmu skupiny známej tiež ako syntáza oxidu dusnatého (NOS). 

Aké sú vedecké dôkazy o jeho účinkoch?
Napriek tvrdeniu niektorých výskumných zariadení existujú štúdie a odborná literatúra, ktorá potvrdzuje efektivitu užívania Nitrix Oxid výrobkov. Oxid dusnatý je špeciálne vyvinutá molekula, ktorá dokáže veľmi pozitívne regulovať krvný tok v celom tele. Rozširuje prietok ciev a dodáva tak pracujúcim svalom viac kyslíku a potrebných výživných látok.

Z prehľadu výskumných prác naďalej prúdia pozitívne informácie na jeho pozitívne účinky zvýšenia efektivity silového tréningu. Oxid dusnatý reguluje neobmedzené množstvo funkcií v tele. Zlepšuje krvný obeh, upravuje činnosť mozgu, pľúc, pečene, obličiek, žalúdka a ďalších orgánov. Jedinečnou vlastnosťou je jeho schopnosť odovzdávania správ nervovým bunkám. 

Skutočnosť, že oxid dusnatý zvyšuje prietok krvi by malo byť zaujímavé najmä u kulturistov, kedy zvýšený prietok v ich svaloch zabezpečuje viacej živín vo svaloch a tým zväčšuje ich objem a štruktúru. Oxid dusnatý ma tiež vplyv na endokrinný systém. Ovplyvňuje uvoľňovanie gonadotropínu, rovnako tiež adrenalínu z drene nadobličiek. 

Čo mi hrozí, ak mám nedostatok oxidu dusnatého?
Každý človek a jeho telesné funkcie vyžadujú prítomnosť oxidu dusnatého, či už si to uvedomujeme, alebo nie. Z pohľadu silových športovcov, môže oxid dusnatý slúžiť ako podporný prostriedok k hypertrofii svalstva, v dôsledku jeho účinnému prietoku krvi v pracujúcich svaloch a do systematicky zaťažovaných tkanív. Znak jeho nedostatku sa prejavuje fyzickou vyčerpanosťou a extrémnou únavou. 

Aké je odporúčané množstvo a existujú nejaké vedľajšie účinky?
Predávkovanie akýmkoľvek suplementom obsahujúcim aminokyseliny je možné minimálne. Príliš vysoké dávky arginínu môžu vyvolať maximálne hnačky, čiže žiadne silnejšie vedľajšie účinky nehrozia. Jasné doporučené dávky dosiaľ neboli stanovené, preto je najlepšie zistiť „individuálnu toleranciu“. Začnite s malými dávkami prvý týždeň, ak budete cítiť v tréningu lepšie napumpovanie a plnosť svalov našli ste ideálny pomer. Ak sa požadovaný „pump“ efekt nedostaví, v ďalšom týždni dávku zvýšte o polovicu. 

Suplementy, v ktorých nájdem NO. 
Skoro každý jeden producent suplementov zo zahraničia, ale aj naši domáci výrobcovia majú vo svojej ponuke špeciálne doplnky fungujúce na báze arginínu. Najmä v kombinácii s tribulus terrestrisom je efekt ešte výraznejší, dokazujú to najnovšie vedecké výskume vo svete. 

Autor textu: kulturistika.sk
Najpredávanejšie a najúčinnejšie produkty Nitrix Oxid nájdete tu:

https://www.protein.sk/doporucujeme-c-47_11_60.html

Diskusná téma: Doplnky výživy

Neboli nájdené žiadne príspevky.
 

Kontakt

Heavybodybuilding

Admin-ondrej.hladky@volny.cz

zarobcezinternet.mypage.cz

Vyhľadávanie

Novinky

05.10.2012 22:58

Zarobte si :) Make Cash

Zdravim Vás chcete si zarobit ? Tak vyskúšajte tento prevratný intrenetový systém a stačí sa len zaregistrovať a môžete...
27.09.2012 17:51

Motivácia alebo prečo cvičiť

Zdravím Vás milý fanušikovia, po dlhšej odmlke sme zase spať a znovu tu máme motivačný článok. Hneď s úvodu si povieme že prečo ľuďia cvičia. Cvičia hlavne preto lebo milujú čo robia a sú ochotný dať do toho všetko, dať do toho maximálnu vôlu a všetko čo ktomu treba čiže stravu, trening a...
13.09.2012 01:11

Láska k športu

Láska k športu V poslednej dobe už mám dosť počúvania o tom, ako mladí chlapci si medzi sebou hovoria o tom, ako chcú cvičiť, ako nabrať, vyzerať a pózovať v piatok večer pred dievčatami v nejakom bare. Síce je to pekné, že majú plány, ale to je asi jediné, čo...
12.08.2012 01:07

ANKETA UKONČENÁ Tréningový program našej stránky je TU

Ták a je to tu. Odhlasovali ste si program naše stránky tak ho máte mať tu je kompletný tréning na mesiac a nechýba ani stravovanie... Takže mi už nič    iné neostáva iba popriať priemné čítanie a skvelé výsledky. A keď už docvičíte tento tréning možte napísať aj Vašu skúsenosť do...
12.08.2012 00:58

VINCE GIRONDA A JEHO ODPORÚČANIA K NABERANIU HMOTNOSTI

  Vince Gironda a jeho odporúčania k naberaniu hmotnosti Vince Gironda je dnes už legendárny tréner tých najlepších kulturistov minulosti. Spolupracoval s veľkými šampiónmi a možno niektorým z vás pomôže aj krátky pohľad do...
07.01.2012 23:44

Spaľovanie tukov o ktorom nemajú poňatia ani „fitnes tréneri“

Účinný spôsob spaľovania tukov, o ktorom nemajú poňatia ani „fitnes tréneri“ Podľa domnienky, najlepšou formou spaľovania tukov sú kardiovaskulárne alebo aerobné tréningy. Oba znamenajú takmer to isté, no ale teraz vedecké definície obídem. Aby si však nebol(a) neinformovaný(á), skúsim Ti aspoň...
23.12.2011 01:46

DREPY zakladne cviky seria clankou

DREPY Drepy sú základným cvikom pre rozvoj objemu nôh. Zaťažovaný je najmä štvorhlavý sval stehna, ohýbače stehna, adduktory, abduktory, krajčírsky sval, sedacie svaly a vzpriamovače trupu. Na silovom stojane si pripravte veľkú činku. Os činky nadvihnite tak, aby zaujala miesto za krkom na...
23.12.2011 01:44

BENCH PRESS Seria clankou zakladne cviky

BENCH PRESS Pomocou tohoto cviku precvičíte prsné svalstvo ako celok (smerom od krku k bruchu), taktiež sú zapájané predné delty a triceps. Jedná sa o základný cvik pre prsné svaly. Ľahnite si na lavičku. Chrbát je prirodzene prepnutý medzi lopatkami, nohy sú celou plochou chodidla...
23.12.2011 01:38

MŔTVY ŤAH Seria Clankou Zakladne cviky

MŔTVY ŤAH Mŕtvy ťah je základným cvikom pre rozvoj objemu a sily celého spektra svalov na celom tele. Zaťažované sú najmä vzpriamovače trupu, ohýbače stehien, sedacie svaly, medzilopatkové svaly, trapézový sval. Pripravte si veľkú činku. Chodidlá umiestnite na šírku ramien, špičkami mierne...
23.12.2011 01:16

Creatine NEw English Articles For YOU

Creatine is, and always has been, a natural component of skeletal muscle. The only reason that creatine may seem like something new is a recent boom in scientific research in the area since the early 1990s. In a sense, creatine was rediscovered when world-class athletes became wise to the option...

© 2013 Všetky práva vyhradené. heavybodybuilding

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode